Wydział Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych

Konferencja "Emocje i motywacja w prawie" 1-2 grudnia 2022 r. KAAFM- format konferencji: hybrydowy

29.10.2022

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: „Emocje i motywacja w prawie”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 r. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Konferencja jest organizowana przez Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz Wydział Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, a także Studencką Poradnię Prawną Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Emocje i motywacja odgrywają kluczową rolę w każdym aspekcie życia, mają istotny wpływ na nasze rozumowanie i podejmowanie decyzji. Jednakże współczesna wiedza z zakresu psychologii oraz innych nauk empirycznych nie jest szeroko wykorzystywana w dogmatyce i praktyce prawniczej. Wyniki najnowszych badań naukowych z zakresu psychologii często pozostają niezauważone przez ustawodawcę, legislatorów, sędziów oraz dogmatyków i praktyków prawa.

Celem konferencji jest analiza tematu emocji i motywacji w prawie nie tylko z perspektywy teoretyczno-prawnej i psychologicznej, ale także pod kątem dogmatycznym i praktycznym. Pragniemy stworzyć forum wymiany poglądów, myśli i wiedzy pomiędzy przedstawicielami nauk prawnych i psychologicznych.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pt.: "Motywacyjna podstawa prawa. Współczesna interpretacja teorii Leona Petrażyckiego" (2019/33/B/HS5/01521).

MIEJSCE KONFERENCJI:
Format konferencji: hybrydowy (tj. stacjonarnie w kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz za pośrednictwem platformy internetowej).

JĘZYKI KONFERENCJI:
polski i angielski

PUBLIKACJA POKONFERENCYJNA:
Organizatorzy przewidują wydanie artykułów, które uzyskały pozytywne recenzje, w czasopismach naukowych z wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

ORGANIZATORZY

Studencka Poradnia Prawna Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

WAŻNE TERMINY:
Zgłoszenia abstraktów przyjmujemy do 20 listopada 2022 r.
Informacja o zakwalifikowaniu do wystąpienia 23 listopada 2022 r.
Publikacja programu konferencji do 24 listopada 2022 r.
Zgłoszenia uczestników biernych przyjmujemy do 27 listopada 2022 r.

WAŻNE INFORMACJE:
Abstrakt powinien zawierać:

wskazanie stopnia naukowego i afiliację prelegenta;
tytuł wystąpienia i jego streszczenie (do 250 słów);
wskazanie języka wystąpienia;
wskazanie preferowanej formy wystąpienia (on-line/stacjonarnie)

szczegóły i rejestracja na konferencja dostępne w zakładce „zostań uczestnikiem/ zostań prelegentem” na stronie Uczelni.

Link do wydarzenia https://konferencjaemocje.ka.edu.pl/

Wydział Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych